* Obniż swój abonament - Program rabatowy *

 

 

 

Instalacja bezpłatnego certyfikatu SSL Let's Encrypt

 

Instalację bezpłatnego certyfikatu SSL Let's Encrypt rozpoczynamy od zalogowania się w swoim panelu hostingowym Directadmin poprzez wybranie na naszej stronie internetowej z listy rozwijanej "WYBIERZ PANEL ADMINA" właściwego panelu hostingowego. Po zalogowaniu się w nim wybieramy link "Konfiguracja domen" a następnie klikamy na nazwie naszej domeny. W przypadku kiedy na naszym koncie hostingowym mamy zaparkowanych więcej niż jedną domenę klikamy przycisk "Administracja domenami" a następnie nazwę domeny dla której chcemy zainstalować certyfikat SSL Let's Encrypt. Na nowej karcie aktywujemy opcję "Bezpieczny SSL" i klikamy przycisk "Zapisz".
Jeśli chcemy aby nasza strona internetowa dostępna była wyłącznie w bezpieczym połączeniu zaszyfrowanym certyfikatem SSL Lets' Encrypt aktywujemy opcję "Wymuś SSL z przekierowaniem https" i klikamy przycisk "Zapisz".Następnie w przypadku konta z zaparkowaną jedną domeną klikamy kolejno ikonkę "Home" i link "Certyfikaty SSL". W przypadku kiedy na naszym koncie hostingowym mamy zaparkowanych więcej niż jedną domenę klikamy kolejno na ikonkę "Home" i nazwę domeny dla której chcemy zainstalować certyfikat SSL Let's Encrypt a następnie postępujemy analogicznie jak w przypadku konta z zaparkowaną jedną domeną.W formularzu, który się wyświetli aktywujemy opcję "Darmowy i automatyczny certyfikat od Let's Encrypt"i klikamy przycisk "Zapisz".
Po dłuższej chwili wyświetli się okno potwierdzające pomyślną instalację certyfikatu SSL Let's Encrypt.
Następnie wracamy na poprzednią stronę klikając w lewym dolnym rogu link "Powrót". Na przedmiotowej stronie znajdziemy informacje o wydawcy certyfikatu SSL oraz terminie jego ważności (certyfikaty SSL Let's Encrypt są wydawane na 90 dni zgodnie z polityką Let"s Encrypt). Znajdziemy tu również informację o adresach stron dla których certyfikat został wydany a także za ile dni serwer automatycznie odnowi bieżący certyfikat.

Teraz po odwiedzeniu strony internetowej z zainstalowanym certyfikatem SSL Let's Encrypt w pasku adresu przeglądarki pojawi się ikonka kłódki co świadczy o tym, że komunikacja z tą stroną jest zaszyfrowana i w pełni bezpieczna. Klikając na ikonkę kłódki a następnie pozycję "Certfikat (ważny)" pojawi się informacja o tym dla jakiej witryny został on wystawiony oraz o wydawcy certyfikatu i okresie jego ważności.
Czasem pomimo instalacji certyfikatu SSL w pasku adresu przeglądarki internetowej pojawi się ikonka kłódki z wykrzyknikiem lub nie pojawi się ona w ogóle. Poniższe grafiki obrazują taką sytuację w wybranych przeglądarkach.

Przeglądarka Mozilla Firefox


Przeglądarka Google Chrome

Przeglądarka Opera

Jak możemy przeczytać z powyższych komunikatów, które pojawią się po kliknięciu ikonki w pasku adresu przeglądarki internetowej certyfikat SSL jest ważny ale niektóre elementy witryny nie są przesyłane w sposób bezpieczny. Oznacza to, że strona internetowa zawiera tzw. zawartość mieszaną. Innymi słowy część jej elementów jest pobierana za pośrednictwem nieszyfrowanego protokołu HTTP podczas gdy przeglądarki internetowe dla stron internetowych używających certyfikatu SSL wymagają przesyłania całej zawartości portalu za pomocą szyfrowanego protokołu HTTPS. W tej sytuacji należy zmienić w kodzie strony internetowej i jej bazie danych (jeśli jest używana) wszystkie odwołania zaczynające się od "http://" na "https://". W wielu przypadkach mogą nas w tej pracy wyręczyć opcje obsługi HTTPS dostępne w zapleczach administracyjnych portali lub specjalne wtyczki dostępne dla najpopularniejszych systemów CMS (system zarządzania treścią). Na przykład dla CMS-a WordPress wtyczka Really Simple SSL.


Powrót do głównego menu POMOC

 

Ostatnia aktualizacja podstrony: 28.12.2019r.

Copyright by Netserwer.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone