* Obniż swój abonament - Program rabatowy *

 

 

Konfiguracja programu pocztowego

UWAGA! W związku z zablokowaniem przez TP s.a. z dniem 01.12.2009r. portu numer 25 użytkownicy korzystający z usług tego operatora (lub operatorów wykorzystujących łącza Tp s.a.) w przypadku problemów z wysyłaniem poczty proszeni są o zmianę portu SMTP na 587 w swoich programach do obsługi poczty.

 

Konfiguracja programu pocztowego zostanie przedstawiona na przykładzie programu Microsoft Outlook 2003. Po uruchomieniu programu w menu wybieramy pozycję Narzędzia, a następnie Konta e-mail...
Pojawi się wówczas okno o nazwie Konta e-mail, w którym wybieramy kolejno przycisk Dodaj nowe konto e-mail, a następnie przycisk Dalej.W kolejnym oknie dialogowym wybieramy przycisk POP3 (typ serwera, który będzie obsługiwał nasz nowy adres e-mail) i wybieramy przycisk Dalej.W następnym oknie kreatora wpisujemy imię i nazwisko właściciela tworzonego konta, adres e-mail, nazwę użytkownika (zawsze taka sama jak adres e-mail), hasło (jeśli chcemy, aby przy wysyłaniu i odieraniu wiadomości pocztowych program nie pytał nas o hasło zaznaczamy opcję Zapamiętaj hasło), natomiast w polach Serwer poczty przychodzącej (POP3) oraz Serwer poczty wychodzącej (SMTP) wpisujemy w przypadku użytkowników panela administracyjnego Panel Admin 1: mail2.netserwer.pl w przypadku użytkowników panela administracyjnego Panel Admin 2: mail3.netserwer.pl , w przypadku użytkowników panela administracyjnego Panel Admin 3: mail.netserwer.pl a użytkownicy panela administracyjnego Panel Admin 4 wpisują: mail4.netserwer.pl, po czym wybieramy przycisk Więcej ustawień...

Możemy też użyć nazwy serwera pocztowego POP3 i SMTP w formacie mail.moja-domena czyli np. właściciel domeny jannowak.pl może użyć następującej nazwy mail.jannowak.pl . W tym przypadku obsługa poczty zacznie działać poprawnie w czasie kilku godzin od zmiany przez Państwa serwerów DNS dla domeny na podane przez nas w mailu aktywacyjnym konta hostingowego (maksymalny czas to 48 godzin).W oknie Ustawienia internetowej poczty e-mail przechodzimy na zakładkę Serwer wychodzący i zaznaczamy opcję Serwer wychodzący (SMTP) wymaga uwierzytelniania, pozostałe opcje na tej zakładce pozostawiamy bez zmian. Na zakładce Połączenie mamy możliwość wybrania rodzaju połączenia z Internetem w celu wysłania i odebrania poczty (np. za pomoc sieci lokalnej lub modemu).Na zakładce Zaawansowane mamy możliwość zdefiniowania numerów portów serwera pocztowego, z którymi nasz program będzie się łączyć. Jeśli nie chcemy korzystać z połączeń szyfrowanych to w polu Serwer przychodzący (POP3) pozostawiamy domyślną wartość czyli 110 a w polu Serwer wychodzący (SMTP) pozostawiamy również wartość domyślną czyli 25 lub zmieniamy ją na 587. Natomiast jeśli zamierzamy korzystać z połączeń szyfrowanych to aktywujemy opcje Ten serwer wymaga zaszyfrowanego połączenia (SSL) i w polu Serwer przychodzący (POP3) pozostawiamy domyślną wartość czyli 995 a w polu Serwer wychodzący (SMTP) pozostawiamy również wartość domyślną czyli 25 lub zmieniamy ją na 465. Po zaznaczeniu odpowiednich opcji wybieramy przycisk OK.

Ostatnie okno kreatora informuje nas o tym, że pełen zakres informacji potrzebnych do konfiguracji nowego konta poczty elektronicznej został podany, wybieramy więc przycisk Zakończ.Od tej chwili możemy korzystać z naszego nowego konta poczty elektronicznej.


Powrót do głównego menu POMOC

 

Ostatnia aktualizacja podstrony: 06.05.2012r.

Copyright by Netserwer.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone